Skip to main content

Garmin Autopilot GHP Compact Reactor™ nowa seria autopilotów w bardzo przystępnych cenach jest już w naszej ofercie.

  • Idealne rozwiązanie dla łodzi z jednym silnikiem zaburtowym o długości do 9 m (30 stóp)
  • 9-osiowy żyroskop półprzewodnikowy AHRS
  • Minimalizuj błędy w kursie, zboczenia z kursu, ruchy steru i pobór energii, ciesząc się bardziej komfortowym rejsem
  • Rozruch i kalibracja przy minimalnym udziale fachowca
  • Opcjonalna technologia Shadow Drive™ pozwala zachować kontrolę nawet podczas korzystania z autopilota

Przeznaczony dla łodzi o długości do 9 m (30 stóp) autopilot GHP Compact Reactor do hydraulicznych układów sterowania sprawia, że nie trzeba ręcznie trzymać steru w celu utrzymania kursu. Można zrelaksować się przy sterze i miło spędzać czas na wodzie, podczas gdy 9-osiowy żyroskop półprzewodnikowy AHRS zapewnia komfortowy rejs. Autopilot jest oferowany w ramach 3 różnych pakietów podstawowych, co pozwala na skonfigurowanie systemu w zależności od potrzebnych funkcji i dostępnych środków finansowych. Można kupić zestaw startowy (wymagany zgodny ploter nawigacyjny Garmin1), dodać urządzenie sterujące autopilotem morskim GHC™ 20 lub dodać zarówno urządzenie GHC 20, jak i moduł Shadow Drive. Autopilot GHP Compact Reactor jest dostępny w 3 różnych konfiguracjach, z których każda zapewnia łatwy montaż dzięki uniwersalnym uchwytom oraz szybki i prosty rozruch. Wystarczy wybrać pakiet podstawowy z opatentowanym przez firmę Garmin modułem Shadow Drive™ i obrócić kołem, aby przejąć kontrolę nad sterem. Należy utrzymywać stały kurs, aby ponownie włączyć autopilota. Urządzenie można zintegrować ze zgodnymi urządzeniami elektronicznymi firmy Garmin, aby móc sterować autopilotem za pomocą wyświetlacza plotera nawigacyjnego. Można je również ustawić tak, aby podążało ścieżką funkcji nawigacji automatycznej (wymaga map BlueChart® g2 Vision®).

9-OSIOWY ŻYROSKOP PÓŁPRZEWODNIKOWY AHRS

Dzięki 9-osiowemu żyroskopowi półprzewodnikowemu AHRS autopilot GHP Compact Reactor zapewnia większą swobodę montażu. Dodatkowo ten nowy system znacznie minimalizuje błędy w kursie, zboczenia z kursu, ruchy steru i pobór energii, zapewniając jednocześnie bardziej komfortowy rejs dla wszystkich osób obecnych na pokładzie.

REAKCJA NA ZMIENIAJĄCE SIĘ WARUNKI

Ten doskonały autopilot dostosowuje się aktualnie panujących warunków na wodzie, aby utrzymać kurs. Nawet jeśli łódź kołysze się i przechyla na falach, autopilot GHP Compact Reactor na pewno utrzyma wyznaczony kurs.

ROZRUCH I KALIBRACJA PRZY MINIMALNYM UDZIALE FACHOWCA

Wszystkie autopiloty do poprawnego działania wymagają przeprowadzenia rozruchu i kalibracji. Wiemy, że każdy chce jak najszybciej wypłynąć, dlatego postaraliśmy się, aby proces ten można było przeprowadzić w możliwie szybki i prosty sposób. Na tym właśnie polega potęga prostoty!

PEŁNA INTEGRACJA Z URZĄDZENIAMI ELEKTRONICZNYMI FIRMY GARMIN

Dzięki połączeniu autopilota GHP Compact Reactor ze zgodnym sieciowym urządzeniem elektronicznym firmy Garmin zyskujesz pełną kontrolę nad autopilotem z każdego miejsca na łodzi. Oprócz utrzymywania kursu praktycznie w każdych warunkach pogodowych i przy każdym wietrze, system umożliwia płynne wykonywanie różnych wstępnie zaprogramowanych procedur trolingu i poszukiwania. Ponadto, mając mapy BlueChart g2 Vision (do nabycia osobno), można korzystać z dodatkowych funkcji, takich jak automatyczna nawigacja, która automatycznie steruje jednostką po trasach GPS.

KONTROLUJ SYTUACJĘ DZIĘKI OPCJONALNEJ TECHNOLOGII SHADOW DRIVE

Autopilot GHP Compact Reactor obsługuje opcjonalną opatentowaną technologię Shadow Drive. To daje pewność sprawowania kontroli nawet w przypadku, gdy włączony jest autopilot. System Shadow Drive automatycznie wyłącza autopilota w momencie poruszenia sterem, pozwalając na swobodne sterowanie łodzią. Autopilot automatycznie włącza się ponownie w przypadku utrzymywania stałego kursu.

ŁĄCZ SIĘ Z URZĄDZENIAMI SIECIOWYMI

Autopilotem GHP Compact Reactor można sterować bezpośrednio z ekranu zgodnego plotera nawigacyjnego firmy Garmin¹ lub za pomocą maksymalnie 3 jednostek kontroli steru GHC™. Urządzenie GHC komunikuje się z autopilotem poprzez sieć NMEA 2000®, umożliwiając łatwe udostępnianie innym urządzeniom danych z autopilota dotyczących kierunku ruchu. Dzięki temu po podłączeniu radaru i plotera nawigacyjnego firmy Garmin możliwe jest korzystanie z funkcji MARPA oraz z nakładek na mapy. Dostępny jest również opcjonalny ręczny, bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania.

Zestaw startowy GHP Compact Reactor™

Zestaw startowy GHP Compact Reactor™ z urządzeniem GHC 20

Zestaw startowy z urządzeniem GHC 20 i modułem Shadow Drive

Zestaw startowy GHP COMPACT REACTOR™

1499

Per Month

Zestaw startowy z urządzeniem GHC 20

1899

Per Month

Zestaw startowy z urządzeniem GHC 20 i modułem Shadow Drive

2199

Per Month